Kurumsal Sayfalar / Hakkımızda

Hakkımızda


EPCO Elektronik İmalat San ve Tic A.Ş: kurulduğu haziran 2000 yılından itibaren sargılı devre elemanlarının üretiminde geniş bir yelpazeye sahip olmuştur. 2010 yılında ise, kazanmış olduğu tecrübeyi "Ledli Aydınlatma Sistemleri"ne taşıyarak bu alanda da üretim yapmakta ve gelen projelerin durumuna bağlı olarak yurtdışı çözüm ortakları ile birlikte hareket etmektedir.

EP-CO Elektronik müşteri ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunabilmek ve teknik her türlü soruya ve soruna cevap verebilmek için, yurtiçi ve yurtdışındaki akademik kurumlarla iletişim içindedir ve gerekli her türlü yatırımı yapmaktadır.

EP-CO Elektronik sistemini ISO9001-2008 ilkelerini esas alarak oluşturmuştur.

EP-CO Elektronik gereksinim duyulması durumunda TSE, TUV, VDE, GS,  BSI, UL, CSA, AGA, SEMKO, DEMKO, NEMKO, EN... standartlarına uygun üretim yapabilmekte ve belgelendirebilmektedir.

Son söz olarak, kurulduğumuzdan bu yana bize güvenen ve destekleyen müşterilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bildiğimizi belirtmek isteriz.


Biraz da genel bilgi
 

Endüktans(bobin) ve transformatör manyetik çekirdeklerinde iki büyük malzeme sınıfı kullanılmaktadır. Bu malzeme sınıflarından biri, başlıca demir ve az miktarda krom ve slikonun yer aldığı diğer eleman alaşımlarından oluşmaktadır. Bu alaşımlar ferritlerlekarşılaştırıldığında büyük bir elektrik iletkenlikleri ve yaklaşık 1.8 tesla (T) (bir T=1Wb/m2) gibi büyük bir doyma akı yoğunlukları vardır. Demir alaşım malzemelerde histerisiz ve girdap akım kayıpları olmak üzere iki çeşit kayıp bulunmaktadır. Demir alaşım çekirdek malzemeleri girdap akım kaybından ötürü çoğunlukla sadece düşük frekanslı (2kHz ya da 2kHz’den de az trafolar) uygulamalarda kullanılmaktadır. Demir alaşım manyetik malzemeler 60Hz gibi orta seviyeli frekanslarda bile girdap akım kaybını azaltmak için yalıtılmış ince levhalar haline getirilmelidir. Çekirdekler ayrıca toz haline getirilmiş demir ve demir alaşımlardan da oluşturulur. Toz halindeki demirden yapılmış çekirdekler, birbirinden elektriksel olarak yalıtılmıştır ve böylece belirgin bir biçimde ince levhalara bölünmüş çekirdeklerden daha büyük direnci olan küçük demir parçacıklarından oluşur. Böylece toz halindeki demirden yapılmış çekirdeklere daha düşük girdap akım kaybı vardır ve yüksek frekanslara kadar kullanılabilirler.

  • Hakkımızda Logo